PGE Narodowy – dom reprezentacji Polski

3 listopada 2021

PGE Narodowy to wyjątkowe miejsce dla piłkarskiej reprezentacji Polski. Nie bez powodu stadion jest nazywany Biało-Czerwoną Twierdzą. Nasza kadra nie przegrała na arenie od ponad 7 lat. Wybierając się na wycieczkę po stadionie możesz zobaczyć miejsca, w których reprezentacja Polski przygotowuje się do swoich spotkań.

Ostatni raz piłkarska kadra doznała porażki na PGE Narodowym w marcu 2014 roku. Przegraliśmy wtedy w towarzyskim meczu ze Szkocją 0:1. Od tamtej pory Biało-Czerwoni są tutaj niepokonani. Reprezentacja Polski w swojej historii odniosła zaledwie dwie porażki na PGE Narodowym.

Najwięcej goli w jednym meczu na PGE Narodowym kibice oglądali w starciu Biało-Czerwonych z Gibraltarem. Mecz zakończył się wynikiem 8:1 dla Polaków. Najwięcej bramek na stadionie spośród kadrowiczów zdobył natomiast Robert Lewandowski. Kapitan kadry ma obecnie na koncie (stan na 03.11.2021) 27 goli.

PGE Narodowy to także miejsce, gdzie reprezentacja Polski cieszyła się z awansów na największe, piłkarskie turnieje. To tutaj świętowaliśmy wyjazd na mistrzostwach Europy 2016, mistrzostwa świata 2018 oraz mistrzostwa Europy 2020. 

Wybierając się na wycieczkę po stadionie zobaczysz najbardziej historyczne i wyjątkowe miejsca związane meczami reprezentacji Polski. Nasi przewodnicy pokażą Ci m.in. strefę zawodniczą, w której opowiedzą o pomieszczeniach szatni Biało-Czerwonych. Dowiesz się m.in. gdzie znajduje się specjalne pomieszczenie dla trenera, czy jakie miejsca w szatni zajmują konkretni piłkarze.

Chcesz zobaczyć te wyjątkowe miejsca i poznać kulisy spotkań Biało-Czerwonych na PGE Narodowym? Nie zwlekaj i kup bilet na zwiedzanie areny już dziś!


Kontakt

Zapraszamy do kontaktu

PL.2012+ SP. Z O.O.
Al. Ks. J. Poniatowskiego 1
03–901 Warszawa

Tel. +48 22 295 95 95
(czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.30)
e-mail: rezerwacje@pgenarodowy.pl

Kup bilet