Świętuj z nami rocznicę urodzin Kazimierza Górskiego

1 marca 2023

Kazimierz Górski to jedna z najważniejszych postaci w historii polskiego futbolu. Dzięki swej pasji, zaangażowaniu i strategii sprawił, że reprezentacja Polski stawała na najwyższych podiach Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata, czym po latach zasłużył sobie na miano „trenera tysiąclecia”. Z okazji rocznicy jego urodzin PGE Narodowy przygotował wyjątkową niespodziankę dla wszystkich miłośników piłki nożnej.

Reprezentacja Polski pod wodzą Kazimierza Górskiego w 1972 roku zdobyła olimpijskie złoto w Monachium, a dwa lata później pierwszy raz w powojennej historii wystąpiła na Mistrzostwach Świata. Finalnie brawurowa gra „Orłów Górskiego”, „zwycięski remis” z Anglikami na Wembley i pokonanie Brazylii dały Biało-Czerwonym trzecie miejsce na mundialu. Polacy nie musieli długo czekać na kolejny sukces, bo już w 1976 roku nasi piłkarze na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu wywalczyli srebro.

Kazimierz Górski prowadził reprezentację Polski w 72 oficjalnych meczach, w których Biało-Czerwoni zaliczyli 41 zwycięstw, 14 remisów i 17 porażek. Po odejściu z funkcji trenera naszej narodowej drużyny Kazimierz Górski nie zrezygnował z futbolu i zasiadał we władzach PZPN, którego był prezesem w latach 1991-1995. Za swe wybitne osiągnięcia na polu polskiej piłki nożnej został uznany najlepszym polskim trenerem XX wieku w plebiscycie tygodnika sportowego „Piłka Nożna” oraz otrzymał najwyższe odznaczenie przyznawane przez UEFA, czyli Rubinowy Order Zasługi. PGE Narodowy, Dom Reprezentacji Polski w piłce nożnej, również uczcił pamięć „trenera tysiąclecia”. W 2014 roku przed areną stanął jego pomnik, a w 2021 roku Kazimierz Górski został patronem stadionu.

Teraz, z okazji przypadającej 2 marca rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego, PGE Narodowy zaprasza na wyjątkową wystawę z unikatowymi zdjęciami trenera, którą będzie można podziwiać biorąc udział w wycieczce po stadionie. Wystawa, za którą odpowiada Fundacja im. Kazimierza Górskiego i Muzeum Sportu i Turystyki, będzie dostępna dla zwiedzających do 22 marca.

Dodatkowo, 4 marca, czyli w dniu imienin patrona areny, o godz. 13 pasjonaci futbolu będą mogli wziąć udział w spotkaniu z Orłami Górskiego - Lesławem Ćmikiewiczem, Władysławem Żmudą i Jerzym Kraską. Od godz. 12 będzie można również spotkać się z Miłosławem Wlekłym, autorem książki "Górski. Wygramy my albo oni". 

O godz. 14 wystartuje wyjątkowa wycieczka
prowadzona przez autorytet w dziedzinie piłki nożnej, Stefana Szczepłka.

W celu zdobycia jednej z 40 darmowych wejściówek na wycieczkę ze Stefanem Szczepłkiem należy 4 marca przyjść do Recepcji Głównej areny (wejście bramą nr 1 od strony Al. Zielenieckiej) w godz. 12-14 i zgłosić się do kasy. O dostępności miejsc decyduje kolejność zgłoszeń – bilety otrzyma pierwsze 40 osób.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu

PL.2012+ SP. Z O.O.
Al. Ks. J. Poniatowskiego 1
03–901 Warszawa

Tel. +48 22 295 95 95
(czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.30)
e-mail: rezerwacje@pgenarodowy.pl

Kup bilet
Oferta VIP na najlepsze koncerty w Polsce!